GSMBA
GLOUCESTERSHIRE SHORT MAT BOWLING ASSOCIATION
This site uses cookies, some functions will not operate with cookies disabled. By continuing to use the site you agree to our cookie policy.

Winter League Match Fixtures & Results
The match fixtures for this year's Winter League are shown below once agreed. If the Fixture Secretaries spot an error/omission then please email the correction.

The Fixture Secretaries have been emailed a copy of the Results Sheet, however, you can print your own by simply downloading the file  - there is no need to Save the file, simply use the Open option, ensure the page layout of the resultant document is "portrait" and then print the number of sheets you require.

The Winter League tables will be updated as they are delivered.

If a match has to be postponed then please email the fixture change to the League Secretary as soon as possible so that this website can be kept up to date. The League rules state that BOTH teams must notify such changes.

The League Secretary will update the fixture below to reflect the result once he has received the detail from the Match Results Sheet (which should arrive within 3 days of the match being played). Please note that emails may not be acknowledged - the fact that the fixture is altered should be sufficient confirmation of receipt.

The times listed are the START times - players should arrive 15 - 30 minutes earlier so there is sufficient time to change, roll-up, etc. At least 30 minutes before the start time for the County Championships/Nationals matches.
Date Time Home Team Away Team Result
Tue 16 Oct 7:15 pm    Wotton Hall Gladiators  v    Yorkley A    
Wed 17 Oct 6:30 pm    Forest of Dean Oaks   v    Forest of Dean Acorns    
Thu 18 Oct 7:00 pm    Yorkley A   v    Westbury Swallows    
Sun 21 Oct 1:30 pm    Bishops Cleeve Pumas   v    Yorkley A    
Thu 25 Oct 2:00 pm    Ripple   v    Corse & Staunton    
Sun 28 Oct 10:30 am    Forest of Dean Acorns   v    Yorkley A    
Sun 28 Oct 2:00 pm    Chalford   v    Wotton Hall Gladiators   
Tue 30 Oct 6:30 pm    Forest of Dean Oaks   v    Westbury Swallows    
Tue 30 Oct 7:15 pm    Wotton Hall Javelins  v    Kingsway Cygnets    
Wed 31 Oct 7:15 pm    Yorkley A   v    Chalford    
Wed 31 Oct 7:00 pm    Westbury Martins   v    Defford    
           
Fri 2 Nov 7:15 pm    Kingsway Cygnets   v    Gloster Knights 2    
Sun 4 Nov 1:30 pm    Bishops Cleeve Cougars   v    Westbury Martins    
Sun 4 Nov 2:00 pm   Forest of Dean Acorns   v    Westbury Swallows   Now 8 Dec
Sun 4 Nov 2:00 pm    Defford   v    Gloster Knights 1    
Sun 4 Nov 2:00 pm    Whaddon Wonders   v    Wotton Hall Javelins   
Tue 6 Nov 7:00 pm    Westbury Swallows   v   Yorkley A    
Tue 6 Nov 7:15 pm    Wotton Hall Gladiators  v    Forest of Dean Oaks    
Fri 9 Nov 7:15 pm    Gloster Knights 2   v    Tewkesbury Severnside    
Sun 11 Nov 2:00 pm    Chalford   v    Bishops Cleeve Pumas    
Tue 13 Nov 7:15 pm    Wotton Hall Javelins  v    Tewkesbury Severnside    
Tue 13 Nov 2:00 pm    Whaddon Wonders   v    Ripple    
Thu 15 Nov 7:15 pm    Yorkley A   v    Forest of Dean Oaks    
Fri 16 Nov 7:15 pm       Kingsway Swans   v    Westbury Martins    
Fri 16 Nov 7:00 pm    Longhope   v    Tewkesbury Avonside    
Sun 18 Nov 2:00 pm    Chalford   v    Yorkley A    
Sun 18 Nov 2:00 pm    Forest of Dean Oaks   v    Bishops Cleeve Pumas    
Sun 18 Nov 1:30 pm    Bishops Cleeve Cougars   v    Longhope    
Sun 18 Nov 2:00 pm    Whaddon Wonders   v    Gloster Knights 2    
Thu 22 Nov 6:30 pm   Yorkley A   v   Bishops Cleeve Pumas    
Fri 23 Nov 7:15 pm    Gloster Knights 1   v       Kingsway Swans    
Sun 25 Nov 1:30 pm     Bishops Cleeve Cougars  v    Tewkesbury Avonside    
Sun 25 Nov 2:00 pm    Whaddon Wonders   v    Tewkesbury Severnside    
Sun 25 Nov 2:00 pm    Corse & Staunton   v    Wotton Hall Javelins   
Tue 27 Nov 7:15 pm    Westbury Martins   v    Gloster Knights 1    
Wed 28 Nov 7:00 pm    Westbury Swallows   v    Wotton Hall Gladiators   
Fri 30 Nov 7:00 pm    Longhope   v    Westbury Martins    
           
Sun 2 Dec 2:00 pm    Defford   v       Kingsway Swans    
Sun 2 Dec 2:00 pm    Chalford   v    Forest of Dean Oaks    
Sun 2 Dec 1:30 pm    Bishops Cleeve Pumas   v    Forest of Dean Acorns    
Sun 2 Dec 2:00 pm    Wotton Hall Javelins  v    Corse & Staunton    
Wed 5 Dec 7:15 pm    Yorkley A   v    Wotton Hall Gladiators   
Wed 5 Dec 6:30 pm    Westbury Martins   v    Bishops Cleeve Cougars    
Wed 5 Dec 7:00 pm    Tewkesbury Severnside   v    Ripple    
Fri 7 Dec 7:15 pm    Longhope   v    Gloster Knights 1    
Fri 7 Dec 7:15 pm    Kingsway Cygnets   v    Tewkesbury Severnside    
Fri 7 Dec 7:15 pm       Kingsway Swans   v    Tewkesbury Avonside    
Sat 8 Dec 2:00 pm    Forest of Dean Acorns   v    Westbury Swallows    
Sun 9 Dec 10:30 am    Forest of Dean Oaks   v    Yorkley A    
Sun 9 Dec 1:30 pm    Bishops Cleeve Pumas   v    Chalford    
Tue 11 Dec 2:00 pm    Ripple   v    Wotton Hall Javelins   
Thu 13 Dec 7:15 pm    Ripple   v    Gloster Knights 2    
Sun 16 Dec 2:00 pm    Corse & Staunton   v    Whaddon Wonders    
Tue 18 Dec 6:30 pm    Forest of Dean Acorns   v    Forest of Dean Oaks    
           
Fri 4 Jan 7:15 pm       Kingsway Swans   v    Bishops Cleeve Cougars    
Fri 4 Jan 7:15 pm    Kingsway Cygnets   v    Wotton Hall Javelins   
Fri 4 Jan 7:15 pm    Gloster Knights 2   v    Yorkley B    
Sun 6 Jan 1:30 pm    Bishops Cleeve Pumas   v    Wotton Hall Gladiators   
Wed 9 Jan 7:15 pm    Tewkesbury Avonside   v    Gloster Knights 1    
Thu 10 Jan 7:00 pm    Yorkley B   v    Ripple    
Fri 11 Jan 7:15 pm    Gloster Knights 2   v    Kingsway Cygnets    
Sun 13 Jan 1:30 pm    Bishops Cleeve Cougars   v    Gloster Knights 1    
Sun 13 Jan 2:00 pm    Tewkesbury Avonside   v    Defford    
Sun 13 Jan 2:00 pm    Whaddon Wonders   v    Kingsway Cygnets    
Tue 15 Jan 7:15 pm    Wotton Hall Javelins  v    Ripple    
Sun 20 Jan 2:00 pm    Forest of Dean Acorns   v    Bishops Cleeve Pumas    
Sun 20 Jan 2:00 pm    Defford   v    Bishops Cleeve Cougars    
Sun 20 Jan 1:30 pm    Tewkesbury Severnside   v    Whaddon Wonders    
Sun 27 Jan 2:00 pm    Whaddon Wonders        Corse & Staunton    
Fri 18 Jan 10:30 am    Forest of Dean Oaks   v    Wotton Hall Gladiators   
Wed 23 Jan 7:00 pm    Westbury Swallows   v    Forest of Dean Acorns    
Thu 24 Jan 7:15 pm    Yorkley B   v    Gloster Knights 2    
Fri 25 Jan 7:15 pm    Gloster Knights 1   v    Longhope    
Fri 25 Jan 7:15 pm       Kingsway Swans   v    Defford    
Fri 25 Jan 7:15 pm    Kingsway Cygnets   v    Ripple    
Tue 29 Jan 2:00 pm    Ripple   v    Whaddon Wonders    
Tue 29 Jan 7:15 pm    Wotton Hall Gladiators  v    Westbury Swallows    
Wed 30 Jan 6:45 pm    Longhope   v    Bishops Cleeve Cougars    
           
Fri 1 Feb 7:15 pm    Gloster Knights 2   v    Corse & Staunton    
Fri 1 Feb 7:15 pm       Kingsway Swans   v    Longhope    
Sun 3 Feb 1:30 pm    Bishops Cleeve Pumas   v    Forest of Dean Oaks    
Sun 3 Feb 2:00 pm    Defford   v    Westbury Martins    
Sun 3 Feb 11:00 am    Wotton Hall Gladiators  v    Chalford    
Sun 3 Feb 2:00 pm    Corse & Staunton   v    Ripple    
Sun 3 Feb 2:00 pm    Tewkesbury Severnside   v    Kingsway Cygnets    
Tue 5 Feb 7:15 pm    Wotton Hall Javelins  v    Yorkley B    
Wed 6 Feb 7:00 pm    Westbury Martins   v       Kingsway Swans    
Fri 8 Feb 7:15 pm    Gloster Knights 1   v    Defford    
Sun 10 Feb 1:30 pm    Tewkesbury Avonside   v    Bishops Cleeve Cougars    
Sun 10 Feb 2:00 pm    Forest of Dean Oaks   v    Chalford    
Tue 12 Feb 7:15 pm    Wotton Hall Javelins  v    Gloster Knights 2    
Tue 12 Feb 2:00 pm    Ripple   v    Yorkley B    
Wed 13 Feb 6:30 pm    Westbury Swallows   v    Bishops Cleeve Pumas    
Fri 15 Feb 7:15 pm    Gloster Knights 1   v    Bishops Cleeve Cougars    
Fri 15 Feb 7:00 pm    Longhope   v       Kingsway Swans    
Sun 17 Feb 2:00 pm    Chalford   v    Westbury Swallows    
Sun 17 Feb 2:00 pm    Gloster Knights 2   v    Whaddon Wonders    
Fri 22 Feb 7:15 pm    Gloster Knights 2   v    Ripple    
Sun 24 Feb 2:00 pm    Chalford   v    Forest of Dean Acorns    
Sun 24 Feb 2:00 pm    Defford   v    Longhope    
Sun 24 Feb 1:30 pm    Bishops Cleeve Cougars   v       Kingsway Swans    
Sun 24 Feb 12 noon    Wotton Hall Gladiators  v    Bishops Cleeve Pumas    
Tue 26 Feb 7:00 pm    Westbury Martins   v    Longhope    
Tue 26 Feb 7:00 pm    Ripple   v    Tewkesbury Severnside    
Wed 27 Feb 7:00 pm    Westbury Swallows   v    Forest of Dean Oaks    
Wed 27 Feb 7:00 pm    Tewkesbury Avonside   v       Kingsway Swans    
Thu 28 Feb 7:00 pm    Yorkley B   v    Wotton Hall Javelins   
           
Fri 1 Mar 7:15 pm    Gloster Knights 1   v    Tewkesbury Avonside    
Sun 3 Mar 1:30 pm    Bishops Cleeve Cougars   v    Defford    
Sun 3 Mar 2:00 pm    Tewkesbury Avonside   v    Longhope    
Tue 5 Mar 7:15 pm    Wotton Hall Gladiators  v    Forest of Dean Acorns    
Tue 5 Mar 7:00 pm    Westbury Martins   v    Tewkesbury Avonside    
Fri 8 Mar 7:15 pm    Gloster Knights 2   v    Wotton Hall Javelins   
Fri 8 Mar 7:15 pm    Kingsway Cygnets   v    Whaddon Wonders    
Sun 10 Mar 2:00 pm    Forest of Dean Acorns   v    Chalford    
Sun 10 Mar 2:00 pm    Defford   v    Tewkesbury Avonside    
Tue 12 Mar 7:15 pm    Tewkesbury Severnside   v    Gloster Knights 2    
Thu 14 Mar 7:00 pm    Yorkley A   v   Forest of Dean Acorns    
Fri 15 Mar 7:15 pm    Gloster Knights 1   v    Westbury Martins    
Sun 17 Mar 1:30 pm    Bishops Cleeve Pumas   v    Westbury Swallows    
Tue 19 Mar 7:00 pm    Westbury Swallows   v    Chalford    
Tue 19 Mar 7:15 pm    Wotton Hall Javelins  v    Whaddon Wonders    
Wed 20 Mar 7:00 pm    Tewkesbury Avonside   v    Westbury Martins    
Thu 21 Mar 7:00 pm    Ripple   v    Kingsway Cygnets    
Fri 22 Mar 7:15 pm       Kingsway Swans   v    Gloster Knights 1    
Sat 23 Mar 2:00 pm    Forest of Dean Acorns   v    Wotton Hall Gladiators   
Sun 24 Mar 2:00 pm    Tewkesbury Severnside   v    Wotton Hall Javelins   
Fri 29 Mar 7:00 pm    Longhope   v    Defford